| Purcărean a întrebat:

Hei, vreau să știu daca pe app store majoritatea aplicațiilor necesită bani fata de cele de pe magazin play și daca aș putea să folosesc app store din ipad pentru a descărca aplicații google ca power point, word, etc.
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Powepoint si Word is aplicatii Microsoft si este versiune pentru iOS. Sunt multe gratis, dar pe iOS nu poti pune aplicatii luate moca de net cum faci la Android cu APK.

| PainTech a răspuns:

"vreau să știu daca pe app store majoritatea aplicațillor necesită bani fata de cele de pe magazin play"
Pe App Store sunt mai multe aplicatii premium cu bani,( si developerul cheltuie oarecum mai mult, deci e de inteles de ce ).

"daca aș putea să folosesc app store din ipad pentru a descărca aplicații google ca power point, word, etc."
Powerpoint, Word, Excel, etc. exista si pe App Store, precum multe alte aplicatii.

Si nu poti folosi Google Play pentru a descarca aplicatii pe IOS, nici App Store pentru a descarca pe Android. Nu se "intreaba" in intrebare dar simt nevoia sa mentionez.

| JicaContra a răspuns:

"vreau să știu daca pe app store majoritatea aplicațillor necesită bani fata de cele de pe magazin play"

nu imi dau seama exact ce vrei sa zici, dar din experienta mea app store are mai multe aplicatii cu bani decat google play, chiar stiu sigur de una, nu mai stiu care Angry Birds era pe gratis pe Android si pe bani pe iOS

power point si word sunt produse de Mircosoft, deci, DA, sunt si pe iOS

| floreadan a răspuns:

Multe din aplicatiile importaante necesita bani.