| Tranda17 a întrebat:

Heii acum stiu cum sa pac poza la ecran.dar daca vreau sa o pun pe ask zice ca e prea mare.un program de editat ceva? sau nu stiu
ma puteti ajuta
FUNDA

Răspuns Câştigător
| palpAbil1real a răspuns:

Pai faci poza cu ctrl print inti in paint si "paste" (ctrl v)... iti va aparea "screenshot-ul" inconjurat de niste linii punctate; intai fixeaz-o pe toata suprafata alba apoi intra pe bara de meniu la "image" si "attributes" sau apasa ctrl+e. acolo modifici latimea si inaltimea in functie de ce ai nevoiewinking

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poti sa o editezi cu paint big grin Faci poza, o pui in paint si dai la Image iar apoi la Attributes. Acolo o sa scrii cati pixeli vrei sa aiba poza. Sunt si alte programe care fac acelasi lucru dar paint e gratis, simplu si rapid.

| Cristiana_Ade_1999 a răspuns:

Intri pe mess : si iti apare o cutiuta gen, si apesi pe ea si iti decupezi ce vrei, si unde vrei... kiss