| Pufuu a întrebat:

bună.
De câteva zile, când încerc să intru pe un site, oricare, îmi apare aşa :

Gen :
"This webpage is not available
The webpage at http://www.TPU.ro/site-users/edit might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.
Here are some suggestions:
Reload this web page later.
Error 104 (net::ERR_CONNECTION_FAILED): The attempt to connect to the server failed. "

Ce aş putea face? :] Chiar nu mă pricep :-? Mulţumesc celor care răspund.

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Internetul merge, probabil conexiunea... asta este ca si cum ai zice Masina merge, dar nu am cheie.
Pai daca conexiunea are probleme, internetul nu are cum sa mearga. Este posibil sa pierzi pachete. Poti incerca sa vezi daca se intampla asta mergand la Run, scrii CMD, Enter si apoi tastezi ping www.tpu.ro -t (sau orice adresa in loc de tpu.ro). Normal trebuie sa apara ceva de genul Reply from...; daca apare Request timed out inseamna ca se pierd pachete. In cazul in care asta se intampla, vorbeste cu cei de unde ai internet.

7 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu-ti merge internetul. Sau ai probleme cu conexiunea.

| Kattan a răspuns:

Sa inteleg ca s-a rezolvat problema?

| Pufuu explică:

Internetul merge, probabil conexiunea.
Şi cum o rezolv? :]

| Pufuu explică:

Multumesc !

| Pufuu explică:

Da, s-a rezolvat big grin
Desi nu i-am facut nimic, pur si simplu nu-mi mai face asa. thinking
Dar oricum, multumesc >big grin

| Bogdan_2206 a răspuns:

Fate satanist tar prinde bine.

| Bogdan_2206 a răspuns:

Satana e stapinu intunericului.