| kytty12 a întrebat:

Heii! Eu am windows 7 ultimate adica are extensia x.Si am facut un document in power point si trebuie sa il trimit unei persoane dar ea nu il poate vedea deoarece are un windows care nu permite sa deschida documentele cu extensia.Am auzit ca pot sa transform documentul in asa fel incat acea pers sa il poata vedea IMI PUTETI SPUNE CUM plss?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci. eu am inteles ceva, dar nu sunt sigur! Invata cate ceva despre calculatoare daca vrei sa te inteleaga lumea.
Ce am inteles eu:
Ai windows 7(nu ma interesa asta) si ai Microsoft Office 2010(asta am inteles-o din chestia cu extensia X adica. pptx presupun...) si incerci sa-i dai cuiva care are alt Office, ca de ex 2000/2003. Ce trebuie sa faci?
Simplu! In PowerPoint dai File>Save As.>si dai la type pentru office 2000/2003 cu extensia fara x dar sa stii ca nu va mai fi acelasi proiect straight face
Daca vrei sa ramana proiectul asa trebuie ca cealalta persoana sa aiba acelasi Office ca tine.(Sau mai nou evident happy )