| MascaDeCatifea a întrebat:

Heii!
Stiti vreun site ca generator de scris medieval adica scrisul acela fain si inflorat...
Mersi happy

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Nu cred ca exista asemenea generatoare, dar poti sa descarci de aici fonturile pe care le vrei: http://www.dafont.com/theme.php?cat=401

Dupa ce ai descarcat fontul, mergi in "My Computer" (sau cum ai tu denumit), apoi in C (sau unde ai tu instalat sistemul de operare), apoi intri in folderul "Windows" si acolo cauti un folder numit "Fonts". In acest folder copiezi tot ce era in arhiva pe care ai descarcat-o.

1 răspuns:
| dogslover a răspuns:

Fontul de care zici tu se gaseste si in calculator, si se numeste Old English Text sau asa ceva.winking