| Yoyo27Sweet a întrebat:

Heii TPU cine imi poate spune si mie mai multe programe/site-uri pe care imi pot crea si eu un site?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mda, site-uri se pot creea in doua moduri:
1. Prin diferite site-uri, site-uri speciale care creaza o pagina pentru tine, dar cu limite de editare, daca vrei asa ceva, gasesti foarte repede, doar scrie pe google "Create site" sau ceva de genu si gasesti.

2. Daca vrei ceva calumea, un site creat 100% de tine, pe care poti sa postezi tu ce vrei, sa-l editezi cum vrei tu, etc, invata libajul HTML si alte limbaje care tin de creearea site-urilor. Invata intai html-ul, apoi intereseaza-te ce limbaje asemanatoare mai sunt, si invatale si pe alea.

| Yoyo27Sweet explică (pentru MenInShadow):

Am auzit de php html css ca limbaje pe care trebuie sa le invat ca sa imi creez un site si am inceput prin a le invata online..sunt inca la inceput dar merge bine. multumesc pentru raspuns

| MenInShadow a răspuns (pentru Yoyo27Sweet):

Cu placere. Online am incercat si eu, dar nu prea imi place, nu vreau sa stau sa ma uit la video-uri sau sa citesc de pe site-uri tutoriale care au fost create de altii, prefer sa cumpar niste carti si sa le invat.
Dar tu inveti cum iti placehappy Sport la invatathappy

| MenInShadow a răspuns:

Mda, site-uri se pot creea in doua moduri:
1. Prin diferite site-uri, site-uri speciale care creaza o pagina pentru tine, dar cu limite de editare, daca vrei asa ceva, gasesti foarte repede, doar scrie pe google "Create site" sau ceva de genu si gasesti.

2. Daca vrei ceva calumea, un site creat 100% de tine, pe care poti sa postezi tu ce vrei, sa-l editezi cum vrei tu, etc, invata libajul HTML si alte limbaje care tin de creearea site-urilor. Invata intai html-ul, apoi intereseaza-te ce limbaje asemanatoare mai sunt, si invatale si pe alea.