| xAnnabella a întrebat:

Heii TPU cum micsorez o poza? Dar fara sa o tai.

6 răspunsuri:
| thegame9 a răspuns:

Intri in Paint->adaugi poza->apesi Ctrl+W sau cauti butonul resize

| wolder a răspuns:

In photoscape ii schimbi dimensiunea

| QuizMaster a răspuns:

Se deschide poza in Paint ( click dreapta pe poza, Open With, Paint). Se apasa simultan tastele CTRL si W si apare o fereastra. In fereastra Resize se trec valorile pe care le vrei tu.
Restul se lasa neschimbat. Se apasa OK, File, Save As, se denumeste, se alege formatul.jpg si se alege locatia unde se salveaza poza. Ok si acum ai poza redimensionata.

| QuizMaster a răspuns:

A da,in cazul in care nu stii,programul Paint il poti gasi in windows, dand click pe Start, All Programs, Accessories si o sa vezi un icon cu,, Paint"

| kriskiky a răspuns:

Deschide poza pe Irfanview
Apasa Ctrl+R
Si scrie dimensiunile pe care le doresti

| Andrei_Caunic_1997 a răspuns:

Deschizi poza cu windows photo viewer, o micsorezi si dai save....sau cu photoshop