| 12345ok a întrebat:

Cum micsorez si eu o poza?
funda

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai windows inseamna ca ai si Paint in pc! Du-te in Start scrie Paint apoi clik pe program. Dupa ce se deschide paint clik pe ''lipire din''se deschide o fereastra in care te duci la locatia pozei dai dublu clik pe ea si s-a incarcat in Paint! Dupa aceea clik pe redimensionare(in al doilea tab de sus si al doilea rand) Se deschide o fereastra unde bifezi ''pixeli''si apoi scrii inaltimea sau lungimea care le vrei apoi clik OK si gata iar pentru a salva poza clik pe paint in stanga sus de tot si dai salvare ca... ce vrei tu JPG sau PNG si se salveaza in computer dupa ce ii dai un nume! (nota: cand alegi dimensiunile vezi ca daca ai scris inaltimea, atunci lungimea se regleaza automat ca sa nu se deformeze poza) Bafta!

| AikkoxD a răspuns:

Www.picnik.com
Nu te mai complica sa descarci nu-stiu-ce programe. Picnik e online.
In caz ca nu stii cum functioneaza, intri in el, dai Get Started Now!, apoi incarci o poza, si o sa-ti apara niste sectiuni: auto-fix rotate, resize, crop etc. Dai la resize, ca sa modifici dimensiunea( mai mare, mai mica) sau la crop, ca sa tai din poza.

Daca vrei programe de descarcat, incearca photoscape (editor-> resize -> save), photoshop (asta nu stiu foarte bine cum functioneaza dar e ceva in genul photoscape.), sau paint.

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Poţi downloada Photoscape de aici: http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
Apoi intri la editor. Pui poza. Apoi umbli aici şi o redimensionezi după bunul plac: http://i.imgur.com/FJZTv.jpg
Numai bine!
Pumpkin Pie

| Dazzzie a răspuns:

Ai putea sa ti'o micsorezi cu programul ala de editat poze photoscape
si dai la editor ->poza->resize->The longer length si acolo modifici tu marimea!
Bafta!

| liviubat a răspuns:

Inceaca paint, office picture manager, irfan view sau cel mai bun program de prelucrat poze: photoshop.