PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Hello, admin de serviciu! mi s-a blocat counterul de punctaj, de peste o ora! Multumesc - servici usor! Sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Psihosex... dar ce treaba ai tu cu punctajul? ca eu din cate amintesc tu erai dintre aceia care se bateau cu pumnul in piept ca au intrat pe site sa ajute, nu pentru puncte... dar se pare ca ne dovedesti ca nu e chiar asa laughing si mie (ca la multi altii de altfel) mi s-a blocat de multe ori, nu odata... dar m-ai vazut tu pe mine sa o intrebare de genul asta pe site? si acum nici nu ma mai uit la el...am ajuns sa imi zica altii ce pozitie am in top rolling on the floor

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este mai veche, "ingheata" mecanismul cateodata...
Trimite mesajul la "Contact" si la raluca@TPU.ro.

| andreutz a răspuns:

Draga psihosex, tu esti cel mai ciudat de pe site-ul asta in opinia mea...despre tine chiar nu pot sa comentez, pentru ca esti cat se poate de ambiguu...in primul rand, lasa acasa lauda asta ascunsa.ca nu iti face bine, te asigur eu...si in al doilea rand, exemplele care le-ai dat tu sunt cat se poate de practice, din viata de zi cu zi...nu compara tu cu chestiile astea virtuale de aici care chiar nu au nici o legatura si nu te influenteaza in mod direct... uite, sa fiu mai explicit... daca ti se arde siguranta acasa, da o schimbi.pentru ca altfel nu mai ai curent si automat esti afectat... dar daca tie nu ti se mai afiseaza punctele in mod corect, care e problema? nu mai poti gandi corect daca nu mai acumulezi puncte? nu te va mai baga lumea in seama? daca punctele tale ar "stagna" o luna si ai cobori pana pe pozitia 2345, asta inseamna ca raspunsurile tale nu au valoare? hai sa fim seriosi...asta nu inseamna sa ajuti neconditionat, sa faci o fapta buna... daca intr-adevar tu erai un om atat de destept precum te crezi, aceasta sesizare trebuia sa o faci pe privat unui admin, nu pe public... daca este o defectiune, se va remedia de catre ei...sa stii ca pe mine nu ma impresioneaza ca ai 60 de ani sau ca esti psiholog de cand te-a facut mama...nu este o lipsa de respect din partea mea, dar aici toti suntem egali...si de aceea consider ca am dreptul sa iti atrag atentia pentru aceasta afirmatie a ta care este la locul nepotrivit, la momentul nepotrivit...

| andreutz a răspuns:

Psihosex, daca ai fi fost intr-adevar atat de psiholog cum te consideri, ar trebui sa stii ca atunci cand am zis 60 de ani era ironic, tocmai pentru a accentua experienta ta, care nu ma intereseaza cat este de vasta...pentru ca toti gresim... dar tu crezi ca ma impresionezi pe mine daca folosesti doar neologisme, sa imi lasi impresia ce mare psiholog esti? stai linistit, ca te inteleg perfect... mie mi-a placut psihologia la scoala, si inteleg perfect... dar chiar nu era cazul sa te dai iar mare cu cunostiintele tale... ce ar fi daca toti pe aici am incepe sa vorbim care mai de care mai "filosofic", sa ne creada lumea mari savanti? las-o balta, ca nu tine...si in plus, nu mi-ai raspuns cum trebuie.eu ti-am dat un argument cat se poate de valabil, iar tu ai incercat doar sa tragi mata de coada...nu ai argumentat cu nimic...ai raspuns exact cum face un psiholog adevarat, care se invarte in jurul subiectului atunci cand nu are nici o replica...si nu inteleg, la cine te referi sa intreb? cine e de aceeasi generatie cu mine?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Slabe sanse sa fie vreun admin de serviciu azi.Dar...incercarea moarte n-are!

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Andreutz, nu de asta e vb, ci de principiu al functionalitatii corecte si optime! Daca ti se aprinde un bec rosu la bordul masinii, il ignori si te duci asa, pana explodezi? Acasa, daca ti se arde siguranta, nu o rezolvi? Daca as ignora chestiile disfunctionale, cat de marunte,... k psiholog, ce rezultate ok crezi ca as mai putea avea? Daca iti itra o pietricica in pantof, o lasi acolo, pana faci rana, sau cangrena? Cat despre batutul in piept, esti sigur ca nu ma confunzi?! Eu Ajut oameni inca de cand Antonia si altii nu erau nici macar...ante/proiectati! Dar carcotasi de serviciu se vor gasi...vesnic!, e in firea unora sa se lege de orice... "A bon entendeur, salut!"...

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Andreutz... nu am nici pe departe 60, dar fac si aici psihologie sociala si experimentala, iar tu mi-ai demonstrat, o data in plus, ca nu ma prea insel, si doi, ca nu stii cati ani are... A! De ce n-o intrebi, e exact generatia ta! Capacitatea de a Ajuta tine de structura morala si functionala intrinseca a fiecaruia, de educatie, cultura, valoarea sufleteasca, puterea de intelegere corecta a lumii si a necesitatilor ei, etc... Eu, ambiguu?! O tipa care nu m-a ascultat - gratuit! - k si aici!, spunea, cu ani in urma, ca sunt mai degraba... eliptic, dar si asta are farmecul ei... ezoteric!

| DenissaDeea a răspuns:

Si la mine direct din gmail e blocat de o saptamana! pot intra doar direc din google/nu mai pot intra pe site cum intram de obicei/daca la tine se rezolva anuntama si pe mine succes...