| kitten15 a întrebat:

Hello!
Am o problema. Toate jocurile care le am in calculator merg foarte greu. Chiar daca misc putin mouse-ul se blocheaza tot.

Ce ar trebui sa fac?
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Încearcă să reistalezi windows-ul.
Dacă ai probleme.
2. Scanează pc-ul de viruși (recomand antivirusul Avira).

Acum depinde și de configurația pc-ului. Dacă ai 128 de RAMI, și foarte multe soft-uri instalate e normal.

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Daca vrei o performanta mare iti mai adaugi rami, iti iei un procesor mai mare sau/si iti iei o placa video mai perfomanta.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

1. ori scanezi tot pcul de virusi(banuiesc ca e plin)
2. ori stergi jocurile si le mai instalezi odata
3.sau ai putea ca sa mearga mai bine pcul sa instalezi un nou windows

| Ionesi_Danutz_1995 a răspuns:

E posibil sa aiba si virusii partea lor din vina dar si sistemul de operare ( windows). Probabil procesorul PC-ului si placa video nu sunt compatibile cu jocurile respective. UN SFAT... nu investi bani intr-un PC mai vechi de 4 ani happy vinde-l la piese mai pui ceva pe langa si o sa fii foarte multumit.