| InTheAir a întrebat:

Hello. Ma poate ajuta cineva? Pareri, sfaturi, critici. orice e bine venit.
Am un telefon luat de la un magazin ( vodafone / cosmote / orange ), nu la liber. Si dupa nici o luna de cand l-am cumparat a inceput sa faca figuri. se oprea in toiul apelului. Se oprea si repornea singur. L-am dus la service, l-au "reparat" si dupa 2-3 zile de cand l-am luat. iar vechea poveste, colac peste pupaza scoate si sunete extraterestre.
Pana la urma nu e vina mea ca telefonul nu functioneaza, nu i-am facut, nu i-am schimbat nimic.
Ce sanse de rezolvare a problemei am daca ma duc cu toate sarsanalele si hartii, tot. la ei, la magazinul de unde l-am luat? Ma gandesc ca o sa-l ia la service inca o data si o sa-l primesc tot asa, cum il dau.
Alta solutie ar fi? Inafara de faptul ca e bun de aruncat la gunoi.

5 răspunsuri:
| KungFuBoy a răspuns:

Pai cel mai corect ar fi sa te duci la magazinul respectiv pentru ati schimba telefonul(e mai bine asa decat sa te duci si sa-l repari mereu) daca nu ti-l schimba(nu vad dc nu ar face asta) poti sa renunti la abonament.dar o sa ti-l schimbe te asigur.
Sper ca te-am ajutat -Cu placere big grin bye

| Smile94 a răspuns:

Din pacate nu cred ca iti vor rezilia contractul si sa iti returneze bani, daca il duci s-ar putea sa il inlocuiasca avand in vedere ca tocmai a iesit din service big grin baftawinking

| jojo_2491 a răspuns:

Daca e inca in garantie si nu ti l-au reparat cum trebuie ai dreptul sa ceri sa ti-l inlocuiasca fara ca tu sa mai platesti ceva si in aceleasi conditii privind garantia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solicita expres schimbarea aparatului; pentru ca nu poate fi reparat, sint obligati sa il schimbe.Altfel,poti face plingere la OPC, sint sigur ca vei primi ajutor, pe linga amenda pe care o vor incasa.Mult succes.

| mgbancos a răspuns:

Singura solutie e sa il duci la reparat pana se satura si o sa iti dea alt telefon.la fel am patit si eu