| LuminitaS a întrebat:

Hello,
stie careva daca pe facebook exista un fel de "recycle bin"?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Există, dar numai pe serere, tu ca user nu ai acces la el că ești limitata de interfața web.Administratorii serverelor pot chiar și șterge postări, pagni, poze, etc ce le încarcați voi ca useri.Succes

6 răspunsuri:
| Aida55 a răspuns:

Neah, nu exista asa ceva! Inca nu s-a ajuns la performanta asta!batting eyelashes

| DeyCj a răspuns (pentru Aida55):

S-a ajuns îți spun garantat că da, și încă de mult dar accesul userilor este restricționat din motive obiective.Serverele moderne nu se mai administrează în mod text de la calculatorul server ci din interfață web și de acasă dacă vrei, interfață ce conține absolut toate elementele necesare(poți porni și oprii serverul din browserul de internet, poți copia și adăuga conținut în folderele-conturi de user, etc) așa ca un fel de site cu link-uri.Un exemplu este webmin(http://www.webmin.com/demo.html)(și eu îl folosesc pentru serverul personal), pentru serverele linux, dar si pentru serverele Windows se poate instala așa ceva.:D.

| Aida55 a răspuns (pentru DeyCj):

Multumesc ca m-ai luminat, lupule!hee hee

| LuminitaS explică (pentru DeyCj):

Si eu cum ar trebui sa recuperez pentru a-mi putea recupera mesajele sau cel putin gasi, le pot copia undeva ulterior. Ideea e ca am nevoie de ceva de acolo, destul de urgent. Ma ajuti? big grin

| DeyCj a răspuns (pentru LuminitaS):

Din păcate nu te pot ajuta.Numai un administrator de la Facebook poate face asta, cu dar destul de mare.Depinde de cum au setat serverele sa facă backup-uri la datele userilor. Dacă e setat să facă backup și să nu șteargă pe cel vechi atunci un admin te va putea ajuta să recuperezi conținut din contul tău, dacă nu nu, la care se adaugă și din cât în cât timp se face acest lucru. Oricum mă depășește că nu am acces la serverle lor, și nici nu mă interesaează să îmi fac(aia e infracțiune că nu sunt autorizat)

| Andreea23445 a răspuns:

Nu nu exista asa ceva happy