| valiiandii a întrebat:

Hello TPU. Am o intrebare pentru toti detinatorii de Iphone / Ipod / Ipad cu iOs 6.0.1 care au jailbreak facut. Am vrut sa intru in Installous sa descarc ceva. Nu merge. Intru pe cydia sa vad daca e totul in regula- hackulous a lasat un mesaj in care spunea din ce am inteles eu ca se desfiinteaza. Pacat erau cei mai buni, insa acum de unde putem lua Installous 5?straight face Cel ce ma ajuta are fundabatting eyelashes!

Răspuns Câştigător
| LiviutzuAs a răspuns:

Da, installous s-a desfiintat, iata si aici http://www.tutorialeit.net/......installous

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De ce nu deblochezi iphonul sau ce ai cu Apple definitiv si nu mai ai probleme.Si acum voi umblati cu jailbreack? Dar sinteti rau in urma. Iphoanele se deblocheaza acum factory si este definitiv si poti pune orice sistem de operare adica poti updata fara probleme.Te costa 3-4 $ dar ai telefonul curat

| valentino52 a răspuns (pentru relian):

El nu are nevoie de jailbreak pentru unlock deci factory unlock nu merge. El vrea jailbreak sa instaleze aplicatii piratate ceea ce faci doar prin Cydia indiferent ca telefonul e codat sau neverlocked. Si oricum pentru 6.0.1 nu exista jailbreak untethered inca. deci poate asta e motivul de nu merge hackul0us

| valiiandii explică (pentru valentino52):

De fapt am jailbreak tethered. Si am mai multi prieteni care au si untethered si au primit si ei acest mesaj de la hackulos. Din cauza hackerilor nu stiu ce au facut bla bla... laughing

| valentino52 a răspuns (pentru valiiandii):

Untethered nu exista pe 6.0.1. A fost un virus ce a aparut acum cateva zile... era pacaleala din ce am citit eu.

| relian a răspuns:

Daca ai avut bani sa iti cumperi un iphone adica nu ai 4$ sa til deblochezi? interesanta chestie.dar na fiecare cu cel doare.probabil nici nu stiti cei aia