| andreiutuz25 a întrebat:

Hello TPU! Am o problema la cooler, mai exact scoate un zgomot urat asemanator cu un bazait. Va rog sa ma ajutati rapid. =/

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Cel mai probabil nu l-ai montat corect iar talpa radiatorului nu face contact cum trebuie cu IHS-ul procesorului. Poate părea deplasat, dar întreb: ai scos folia de protecție de pe talpa radiatorului înainte să-l montezi?
Verifică ventilatorul (sau ventilatoarele) de pe placa video, acolo cred că e problema de fapt.
Posibil să fie și de la faptul că este prea murdar, adică cu timpul s-a umplut de praf. curăță-l și vezi dacă asta era problema!

2 răspunsuri:
| andreiutuz25 explică (pentru Reghqen):

O sa verific tot ce mi ai spus si apoi revin cu un raspuns la tine. Multumesc pentru sfaturi, ai si funda. =)

| PainTech a răspuns:

**Si verifica ca paletele ventilatoarelor sa nu se atinga de nimic.