| Fetitsa123 a întrebat:

Help.Am primit un router wireless tenda w150d si nu stiu cum sa il configurez.Am trecut de etapa cu sa aleg tara, sa scriu numele si parola.Merge dar cand sa intru pe telefon pe internet zice conecsiune la date nereusita.Nici pe calculator nu merge.Am intrat pe adresa aia unde am scris numele si parola si zice ca e deconectat.Cum sa il configurez sa mearga sa zica ca e conectat?(nu vreau raspunsuri gen baga cablu de internet, si baga-l in priza pentru ca e bagat si tot zice deconectat). Cine ma ajuta sa il configurez primeste funda si vot.Mersi

1 răspuns:
| MaRyAn6102 a răspuns:

Hey, si eu am vrut sa imi iau router din asta, dar cand am fost sa cer garantie, cel care lucra acolo m-a anuntat ca acest router merge doar in Romtelecom... eu fiind din alta retea a trebuit sa il schimb si sa cumpar altul, daca esti din Romtelecom e alta problema, daca nu e vina retelei si nu poti face nimic pentru asta... trebuie sa te informezi de cand l-ai cumparat!