| Ode34 a întrebat:

Help.Verisorul meu mi-a resetat acum vreo 5 minute telefonul.A facut o mare prostie,vad ca se incarca,ma rog,e in curs de procesare...mi-am scos bateria,cartela si cardul.Ce sa fac? Se mai pot salva, mai ales ca era maxim 20 % procentul de procesare inainte sa-l scot. Ce sa fac acum? Multumesc.Ofer funda. Vreau un raspuns rapid.

4 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Deschide-l.Nu ai ce sa faci sa recuperezi datele.Vezi ce s-a pierdut din el.Alta varianta nu exista.

| Ode34 explică (pentru modjolica):

Mi-am scos cartela si cardul de memorie... sper ca n-o sa-mi fie afectate, nu? Adica l-am deschis, doar cu bateria si acum se proceseaza straight face

| gelu1970 a răspuns:

Daca folosesti android si ai avut activate copia de siguranta si sincronizarea contului google atunci vei recupera contactele din agenda si fotografiile ce le aveai.
nu cred ca folosesti IOS deoarece spui ca ai scos bateria. de aceea tind sa cred ca e un telefon cu Android.
desigur, data viitoare nu mai lasa telefonul tau nimanui, chiar daca e familiar.

| modjolica a răspuns (pentru Ode34):

Nu,cartela in niciun caz nu ar trebui sa fi sters nimic de pe ea.Nici de pe card nu cred c-a sters ceva