| Mutascu_Ana_Ionela_1994 a întrebat:

Buna am primit un telefon Huawei Y530 si l-am resetat cum arata pe net din butoane dar s-a blocat imi arata Formating data dar nu se incarca nimic
Am scos si bateria l-am reaprins si degeaba a ramas blocat la formatin data. Poate stie cineva ce este de facut

5 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Ai putea sa ancerci sa ii scoti bateria si pe urma sa apesi pe butonul de power sa scoti tot curentul din el.
Vezi daca merge dupa asta daca nu merge anseamna ca problema e la memoria ram sau memoria interna nu se mai repara asa ceva se anlocuieste placa de baza.
Scoate si cartela din el si cardul microsd daca ai asa ceva!

| Mutascu_Ana_Ionela_1994 explică (pentru iwefgOficiall):

Am scos cardul cartela. Am facut asa cum ai zis tu si cand il reaprind tot asa scrie formating data dar nu se incarca punctele acelea 3. Nu stim ce vom face cu el

| Crisstinayy12 a răspuns:

Trebuie sa ții 15-20 de secunde apăsat pe butonul de inchidere( dar ai grija sa nu scapi degetul)

| Crisstinayy12 a răspuns:

Și dacă vrei sa îl resetezi se resetează din setări

| florinmafia a răspuns:

Incearca sa il resetezi din nou din butoane Volume UP + POWER buttons for about 15 sec daca nu reinstaleaza softwu ia-l de pe net si pune-l pe un card micro sd big grin