| IIIx333III a întrebat:

Am un Samsung Corby de un an. Astazi chiar nu l-am atins, si acum cateva minute am incercat sa o sun pe mama. Apasam si nu reactiona(este cu tauch screen). Am scos cartela si bateria... m-am uitat la ele si nu avea nimic. Am dat cu lichid de sters geamurile si am uscat bine tachul. Am pus bateria la loc si tot nimic. Acum am scos tot din el si am pus in alt telefon. Ce e de facut? Pot sa imi iau la revedere sau am ceva de facut ca sa il repar? Nu vreau sa il duc la service, dar daca trebuie...

Răspuns Câştigător
| DjAnna a răspuns:

Pai in general telefoanele cu touch se strica asa asteapta lasa-l inchis o zi doua daca nu merge dupa du-l la service ca nu ai incotro eu am avut noroc dupa cateva zile a mers si merge si acum de 2 ani

3 răspunsuri:
| BeibiiX a răspuns:

Buna happy
Si mie odata mi s`a stricat ecranul la el. de fapt s`a spart si aia de la Service mi-au zis ca am noroc ca`i numa spart pentru. ca se putea sa fie stricat touch screenu si ala nu mai poate fii reparathee hee
Deci sa precizezbatting eyelashes am Lg K501.
Unei prietene care avea acelasi telefon ca mine i s`a stricat touch screenul. deci pur si simplu nu se mai putea face nimic pe el doar de la butoanele lateralehee hee. Si l-a dus la reparat si au reusit sa i`l faca.big grin
Deci singura solutie ii sa-l duci la reparat ca nu ai ce face cu el in situatia asta :*

| regele1 a răspuns:

Posibil sa ti se fi dus touch-screenul.Scoate bateria din el si lasa-l putin sa isi revina, dupa care pune inapoi bateria si vezi daca merge. Daca nu, du-te cu garantia sa ti-l repare sau sa iti dea altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"tauch? tachul?" looooooooool nu ai fost pe la orele de engleza? e touch screen hahaha