| roxanaaaaaa_3049 a întrebat:

HELPPPPPPP! Cum pot activa bluetooth-ul pe un laptop Asus X59GL? Are bluetooth incorporat dar nici un buton de pornire oprire.Ma poate ajuta cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

De fapt bluetooth-ul e optional cam la toate leptopurile nu toata gama Asus x59gl spre exemplu are/nu are bluetooth. Depinde. Daca esti sigura ca ai incorporat (scrie pe vreo chitanta sau pe el) Mai este o optiune sa te uiti in device manager sa vezi daca ai vreun sticker jos de tot in lista de drivere. Daca nu ai nu este niciun bluetooth instalat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cautat laptop ca al tau pe net dar toate pe care le-am gasit nu au bluetooth incorporat. Daca esti sigura ca are bluetooth ar trebui sa se activeze cand deschizi laptopul sau trebuie sa aiba o iconita langa ceas cu semnul de bluetooth (de unde ii dai on/off) (daca nu gasesti iconita aceea intra in Control Panel) -sunt rare laptop-urile care au buton pentru asa ceva-. Ca sa trimiti ceva sau sa primesti: apesi pe START(de pe bara de jos) ==> All programs ==> Accessories ==> Communications ==>Bluetooth file transfer wizard ==> alegi Send a file (trimite fisier ) sau Receive a file (primeste fisier) daca vrei sa nu stai sa faci toata treaba asta scrie "fsquirt" (fara ghilimele) la RUN (START apoi RUN scrii cuvantul si dai ok)
(Ce am scris eu aici este pentru XP dar cred ca pe Windows 7 este la fel, presupun ca din acela ai pe el)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asta caut si eu...