| Madalina_7770 a întrebat:

Hey, am si eu o problema cu laptopu, tata a instalat windows-ul si dupa nu a mai mers wireless-ul, a reinstalat windows-ul si nici acum nu merge imi arata liniile alea si in fata arata semnu exclamarii, si pot folosii internetu doar cu fir, imi puteti spune si mie ce sa fac sa mearga iar wireless-ul pls:X

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asta e de la router. degaba instalezi la laptop, verifica routerul

| DeyCj a răspuns:

Dacă ai Windows 7 şi un rooter atunci verifică rooter-ul deoarece driverele pentru placa de reţea sunt deja instalate. Dacă şî rooter-ul este în regulă vezi dacă led-ul de Wifi este aprins şi dacă nu încearcă să porneşti din tastatură(la mine e fn+F3) placa de reţea.
Dacă e xp atunci caută driverele pentru placa ta de reţea(dacă nu ştii ce hardware ai încearcă everest home poentru a afla ce placă de reţea ai). Succes

| WhatheWow a răspuns:

Trebuie sa instelazi driverul pentru wifi.

| raidxp a răspuns:

Ai rezolvat? ca numa tampenii ti-au spus pe aici

| dexter7 a răspuns:

Ai incercat sa aprinzi wireless-ul de a tastatura? sau sa vezi daca e instalat cardul wireless?

| Geo10 a răspuns:

Bună...
Ai instalat driverele?

| Pc_Stu_1988 a răspuns:

Te pot ajuta dar e mai dificil sa iti scriu. daca doresti suna-ma la 0742973797 studiopc