| xAndraax a întrebat:

TPU, la pc. u meu, mi-am instalat wireless. Mama si sora mea au reusit sa se conecteze cu mine ( fiecare are cate un laptop ), dar tata cand a incercat la laptopu lui nu a mai mers. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| bluebios a răspuns:

Este clar ca problema este la laptopul tatalui tau. La alte retele wireless poate sa se conecteze? Incerca sa verifici daca interfata wireless este activa si are setatile corecte. Intra la Control Panel > Network and Sharing Center > Change Adapter Settings aici dai click dreapta pe interfata wireless si selectezi Properties apoi selectezi din lista de acolo Internet Protocol Version 4 si apoi butonul Properties aici trebuie sa fie selectat Obtain an IP... si Obtain DNS server...