| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Hey! Am un frate mai mic, care sta prea mult pe laptop. Si as vrea sa fac sa blochez mouse-ul. Am vazut la un prieten ca a facut ca atunci cand apasa un buton sa se blocheze, iar daca il apasa din nou sa se deblocheze. Imi puteti spune va rog cum pot sa fac si eu asa?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Apesi pe Fn si pe F[numar] cel ce-ti arata un mouse sau un touchpadwinking
Butonul ala dezactiveaza touchpad-ul! Nu si mouse-ul!
Daca ai un smartphone vezi ca sunt aplicatii pe google play gen touchpad wireless, instalezi aplicatia pe telefon, instalezi un programel pe laptop si iti transformi ecranul telefonului in touchpad, cand joaca ceva il poti stresa putin laughing) [se conecteaza prin wi-fi] aplicatia se numeste ultimate mouse litewinking bafta torturandu-ti fratele laughing

1 răspuns:
| intrebareraspuns a răspuns:

Ai pe tastatura la laptop pe tasta f6 de obicei, optiunea de a dezactiva mausul! daca nu merege inceaca cu fn!