| smeker16007 a întrebat:

As vrea sa stiu din ce motive ar putea calculatorul meu sa se blocheze din senin, si sa nu mai pot apasa nimic, pot doar sa il scot din priza sau sa il opresc de la buton?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti incepe prin a nu te complica viata. pot fi multe motive dar trebuie sa incepi sa descartezi in primul rand motivele ce nu iti dau mult de lucru sau care te costa bani. ce ar fi sa scrii sistemul operativ, configuratia calculatorului, cat spatiu liber ai in hdd si ce programe antivirus sau antimalware folosesti? sau vreun program de optimizare a pc?

| Rockat a răspuns:

Daca e de la Windows incearca ctrl+alt+delete iar daca e de la pc inseamna ca procesorul e de vina si trebuie schimbat sau sa adunat prea mult praf.

| Komarov a răspuns:

1.Trebuie Reinstalat Windows-ul
2.O piesa trebuie Schimbata
3.Chipsetul video ars daca esti pe integrata

| costas84gmc a răspuns:

LED-ul de la unitatea de stocat ramane aprins in momentul blocarii? Daca da, hardul e de vina, mai precis e plin de BAD-uri sau daca ai umblat in el posibil panglicile de la el incorect introduse. Daca ar fi praf la racitorul de pe procersor s-ar misca in reluare, niciodata bloca pentru ca racire tot isi face, mai greu dar isi face...

| Rebe331 a răspuns:

Bune! Poate ai prea multe programe sau jocuri! Incearca sa stergi din ele daca nu inschimba-ti Windows-ul happy