| Deby' a întrebat:

Hey`!
Auziti spuneti-mi si mie cum sa tai poze pe photoscape, dar nu poza. ci de ex daca vreau sa ma tai doar pe mine intelegeti? adica doar persoana, nu si alte lucruri din jur. Daca nu se poate cu photoscpae, stiti cumva la photoshop?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu photoscape poti sa tai rotund si patrat/ dreptunghi(ai optiunea Cruponeaza), cu photoshop nu-mi bat capul(m-i se pare complicat) dar cu Paint poti face asta, ai sub view un dreptunghi si scrie select.Alegi Free form selection si selectezi ce vrei sa elimini.

| FLAViЯ a răspuns:

Daca te referi la un contur al omului, atunci nu e posibil, poti face asta in photo philtre)

| designerindustrial a răspuns:

Apesi L in photosop, desenezi conturul persoanei sau whatever, apoi mergi la edit>fill> si acolo selectezi unde scrie "use" - COntent aware
desi ma indoiesc ca o sa reusesti ceva