| AleeAleexandra a întrebat:

Hey!
Care din telefoanele Samsung Galaxy Young S6310 si Alcatel One touch X'pop este mai bun?
Sau daca stiti sa-mi recomandati un telefon de cel mult 6 milioane cu sistem de operare Android (preferabil 4.1 ).
Dau Fundita ^-^!

Răspuns Câştigător
| Strike_Edy_1995 a răspuns:

Categoric Alcatel one touch x 'pop datorita procesorului dual core de 1GHz este si mai frumos (are 4.5").Alcatelul este mai bun din toate punctele de vedere... merg toate jocurile pe el (fifa 12, real football 2013, nfs most wanted. Ti-l recomand are si un prieten de-al meu si vreau sa imi iau si eu.

8 răspunsuri:
| DanuTzCarbon a răspuns:

Daca vrei un telefon pentru internet, muzica sau utilizare de zi cu zi, iti pot recomanda Samsung Galaxy Young S6310, pentru memoria ram de 768 mb.

Daca ai nevoie de un telefon, care sa nu te faca sa astepti prea mult la o aplicatie sau ai nevoie de un ecran ceva mai mare, iti recomand Alcatel One Touch X'Pop, pentru procesorul dual core de 1 Ghz si ecranul 4.5".

Daca vrei un telefon pentru gaming, iti recomand Samsung Galaxy S6500D Mini 2 (il am eu), pentru procesorul grafic Adreno 205.

Mai multe de spus despre Mini 2:
-daca vrei sa rulezi jocuri 3D, HD iti recomand sa il rootezi, apoi sa ingheti aplicatiile preinstalate, sau nefolositoare cu Titanium Backup Pro (nu ingheta aplicatia TwLauncher, sau o incurci)
-Daca vrei neaparat Android 4. x.x, iti poti instala Cyanogenmod care iti ofera android 4.2.2 si kernel cu permisiun de OC la 1.2 Ghz (recomand 1.1 maxim)
Nota: OC - OverClock; Overclocing - procesul de fortare a unei componente sa ruleze la capacitate mai mare decat functioneaza in mod normal. Cu alte cuvinte de la 800 Mhz ajungi la 1100 Mhz (1.1 Ghz)

Daca nu ai inteles o iota despre ce am scris eu aici, e in regula... si eu am fost confuz. Daca intentionezi sa iti iei acest telefon, ma poti contacta pe TPU.

| HardCore7750 a răspuns:

Salut, alege Young s6310, e mai bun, ca si calitate decat Acatel, Nu te lua dupa DanuTzCarbon, laughing cica ii face OC de la 800 Mhz la 1.1, cu ce racire are ii ia foc carcasa, si cica isi baga android 4.1.2, nici neoficial nu poti asta, mini 2 are o placa video un pic mai buna, dar la rezolutia lui nu se observa

| HardCore7750 a răspuns:

Acatel= Made in China
La performante Acatel

| Pau17 a răspuns:

Android 4.1 ii la Samsung Galaxy SIII si costa 20 de milioane. Dar dintre cele doua Samsung are sistemul de operare mai bun

| Sky_Lefe_1998 a răspuns:

Categoric Alcatel One Touch X

| buium a răspuns:

Orange nivo este si ieftin are si sistem de operare amdroid 4.1,, si Alcatel one touch 991 e bun

| RazvyBoss98 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti cumperi Samsung deoarece este mai bun decat Alcatel, dar cauta alt telefon de la Samsung, deoarece Young nu prea este bun, si in plus este si foarte mic

| angelynho7 a răspuns:

Te-as sfatui sa iti iei samsungul deoarece este o firma foarte buna de telefoane insa alcatelu este cea mai prosta firma de smartphonuri am cumparat un Alcatel ot 991 si are numau buguri nu merge nimic pe el...