| BicolorBell;x a întrebat:

Hey!
ce este acela rank?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Rank = este un algoritm de analiză a hiperlegăturilor din Internet, folosit de motorul de căutare Google pentru a acorda o pondere fiecărui element dintr-o mulţime de documente interconectate prin hiperlegături, cu scopul măsurării importanţei relative în cadrul mulţimii. Dacă pagina A conţine un link (o legătură) către pagina B, se presupune implicit că A afirmă despre B că acesta este important, deci B trebuie să fie mai bine cotat în clasamente. Cu cât există mai multe legături calitative către un sit, cu atât PageRank-ul acestuia va fi mai mare şi locul în clasament mai înalt.

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Răspunzând la anumite întrebări pe TPU, acumulezi uncte, primeşti 50 de puncte pe răspuns. Cu cât ai mai mult puncte cu atât urci în rank, puncte multe şi rank mic. Fundiţele valorează câte 100 de puncte şi dacă răspunzi primul primeşti 50 de puncte.

| Catalion a răspuns:

Locul unde esti pozitional pe un site in functie de activitatea ta pe acel site.

| Bacemi a răspuns:

Pozitia ta pe site. Ce loc ocupi. Cu cat e mai mic e mai bine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poziția ta în topul (clasamentul) TPU.
Pa, pa.

| cornel a răspuns:

Pe ce loc esti tu pe acest sitehappy

| Petronela a răspuns:

Buna! Pozitia ta pe acest site(TPU)

| Derye a răspuns:

Rang, pe romaneste!

| amaadina a răspuns:

Rank inseamna grad, sau rang... de exemplu daca ai rank'ul 1, inseamna ca esti cel mai bun, ca esti pe pozitia intai happy

| adryanb27 a răspuns:

Rank, se refera la clasament, este locul ocupat de o persoana intr/o activitate, rankul este nivelul la care a ajuns cineva! ceao+baoo

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Rang, statut, clasa

| Klax187_2507 a răspuns:

Pozitia ta intr-un top dupa realizarile tale(puncte, etc). Top=O lista cu cei mai buni sau in cazul TPU, o lista cu toti utilizatorii.

| cosmin_2318 a răspuns:

Depinde la ce rank te referi
eu cred ca vb de cs
pai rank la cs ins cat de bun esti ranku iti arata cate ucideri ai facut iti arata cat de bun esti

rank inseamna locul in clasament

| alexxy_8614 a răspuns:

Buna. rankul este pozitia ta la ceva anume de ex l un joc poti avea rankul de rege print taran etc Sper ca te-am ajutat :X

| moodyblues a răspuns:

Rank in engleza inseamna loc

| Lady a răspuns:

Daca te referi la TPU este topul utilizatorilor.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Rank inseamna locul pe care esti dintre toti utilizatorii de pe TPU.(dupa punctaj).

| Alexstrasza a răspuns:

Rank = clasament happy