| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Hey. Daca am un nr de telefon(mobil-cosmote). Poate afla cineva numele de familia sau orasul in care stau dupa numar big grin? daca da cum?big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca este abonament ori cartela prepay. In cazul abonamentului poate afla doar de la Cosmote, dar nu cred ca acestia dau informatii oricui, conform legii privind datele cu caracter personal ei sunt obligati sa pastreze in siguranta aceste date si sunt obligati sa le dea doar la cererea Parchetului ori instantelor judecatoresti. In cazul cartelei nu poate afla nici de la Cosmote, acestia nu au datele respective. Numai bine!

4 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Daca ai abonament si acel cineva suna la cosmote(au ei un nr la care sa afli abonatii, tarif mai mare bineinteles) si tu cand ai facut contractul ai fost de acord ca altcineva sa afle numarul se poate.Alta metoda din cate stiu eu nu exista

| Liviu a răspuns:

Hmmm well...
Ce a zis ioandelasal nu e chiar 100%100 adevarat
Adica traim in Romania nu? totusi traim in o tara in care banu' vorbeste
el are teoretic dreptate'
Dar practic... in o tara in care banu vorbestehappy
La cum fiecare se uita sa ii fie lui bine
Bine ca nu toti oameni sunt corupti!
eu vreau doar sa spun ca se poate afla daca se tine de tine ^^
Gaseste o fisura si afla
xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai la liber nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic nu poate afla decat daca acel cineva are un scop anume (politia in caz de disparitii sau banca daca nu ti-ai platit creditul) altfel nu se poate