| MariusA99999 a întrebat:

Hey,
Recent am editat un video cu camtasia studio 8 iar acel video nu-l pot incarca pe youtube si nici pe facebook.
De ce? si ce ar trebui sa fac, ca sa mearga?

5 răspunsuri:
| tigru1 a răspuns:

Pe youtube durata minima trebuie sa fie de 15 minute daca video-ul tau are peste 15 minute nu merge...iar pe facebook nu conteaza durata dar video-ul tau trebuie sa aiba, inim 1 GB sau sub 1 GB

| EUgenERATION a răspuns (pentru tigru1):

Te înșeli! pe youtube poți pune și filme mai mari de 15 minute, dar trebuiesc făcute niște confirmări!

Unele motive sunt expuse și de dânsul mai sus, dar mai poate încălca și unele drepturi de autor sau formatul clipului nu e acceptat de acele site-uri!

| MariusA99999 explică (pentru EUgenERATION):

Si ce format ar trebui ca sa-l pot incarca pe youtube?

| EUgenERATION a răspuns (pentru MariusA99999):

Youtube acceptă foarte multe formate video, acuma eu nu știu ce format e clipul tău!

| MariusA99999 explică (pentru EUgenERATION):

Clipul este editat cu camtasia studio 8 si ete un format.camproj, am incercat sa-i pun. mpeg si altele dar tot nu pot sa-l incarc pe youtube ):