| onelove12 a întrebat:

Hey salut TPU, am o problema cu laptopul.nu imi mai merge touch pad-ul de vreo 2 luni nu prea am luat in serios pentru ca nu l-am mai folosit.de ce nu mai merge,e stricat sau ceva gen, trebuie sa imi instalez ceva....p.s.am laptop Toshiba va rog cat mai repede posibil

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

De obicei touch pad-urile merg si fara sa ii instalezi vreun driver, dar daca nu iti merge deloc nu strica sa incerci sa ii instalezi driverul, spune-mi exact modelul laptopului si il caut eu daca nu te descurci.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Touchpadul e ca mousul de la desktop, nu-i trebuie nici un diver sa mearga. Daca nu merge cel mai probabil e stricat senzoru care detecteaza miscarea sau cv de genu (nu stiu exact cum functioneaza) dar sigur nu e de la lipsa de drivere.

| onelove12 explică:

Adica el de mers merge, dar nu mai pot sa dau click pe el, nu mai pot selecta nimic. sad

| Rodila_Adi_1990 a răspuns:

Probabil ca nu ai nstalat driverul pentru touchpad... uitate