| riderx123 a întrebat:

HEY TPU!
Am LG optimus NET si vreau sa ii upgradez verssiunea de android de la 2.3.4 la 5 sau la 4.
Cum pot sa fac?
dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Keep calm pentru ca nu poti temporar la 2.3.(5/6/7). Iar la 4. x nu se va putea niciodata(si sa functioneze totul bine)

| sleeky1532 a răspuns:

Poti frate sa faci ce vrei cu el. Il rootezi si iti poti instala jelly bean (4.1.2). Ti-ar merge chiar mai bine decat sistemul de operare original, daca ai timp la dispozitie poti sa faci orice cu un telefon pe baza de android. Totul se invata relativ usor si poti scoate bani resoftand telefoane care merg greu. Am scos 100 de lei in felul asta.