| Pisicuța a întrebat:

Hey TPU,
Am modem whirless de la Romtelecom "Echolife HG520b WiFi" si se conecteaza la 4 pc-uri, da in fine problema mea este cum sa-l fac wireless ca mie imi merge doar bagat in priza din cate vad, help?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce il conectezi corespunzator la reteaua telefonica, adica introduci cablul telefonic in WAN, trebuie sa te conectezi prima data prin cablu LAN, sa setezi placa de retea sa obtina IP automatic, deschizi Internet Explorer si in bara introduci adresa 192. 168. 1. 1; in fereastra care apare introduci la User 'admin' si la parola 'admin'; deschizi meniul Basic, apoi WLAN, la Access Point--Enable, SSID index--1, Authentication Type--WEP-64 bits, la WEP Key 1 introduci o parola din 10 cifre (pe care trebuie sa o introduci si la LTP), Submit si asta e

1 răspuns:
| Bybanu a răspuns:

Calbul de internet il introduci in wan in modem wireles.si gt el emite internet