| PupicelT a întrebat:

Tastatura de la laptop ii lipicioasa...Cum fac sa scot butoanele? m-am uitat asa usor pe sub ele si am vazut ca sunt prinse de un fel de clama alba.Are ceva daca trag de ele sa le scot? Mi-e sa nu le rup sau sa nu pot sa le mai pun la loc.

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Eu asa stiu, ca la laptop nu ies tastele separat, cum le poti scoate la o tastatura obisnuita! adica daca iese, inseamna ca s-a rupt! daca tot vrei, incearca pe o tasta care nu o folosesti deloc! trage putin de ea vezi daca iese! dar pe raspunderea ta, s-ar putea sa ramai fara acea tasta! bafta!

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu incerca sa le scoti! s-ar putea ca doar cu el desfacut sa iasa! pune pe o bucata de bumbac putin clean (solutie pentru geamuri) si sterge tastatura cu laptopul oprit! nu mai butona laptopul atunci cand mananci, etc! sa ai mainile curate tot timpul, asta vreau sa zic! bafta!

| PupicelT explică (pentru RS4):

Ideea e ca am varsat ceai...si a intrat pe sub butoane. cand apas se simte naspa.intelegi :d

| axeldavid a răspuns:

Nu se rop poti sa le scoti dar scoatele pe rand ca dupa nu o sa mai stii sa le pui la loc