| GeorgeM12 a întrebat:

am o problema. Stand la casa rețeaua de internet este răspândită prin camere de la ușa de la întrare din modem și router. În camera mea când stau la birou și conectez laptopul prin cablu sta sa se gândească dacă se conectează și am doar 10mb s speed mai rar se conectează instant și am 100mb. Jos la intrare de fiecare data dacă conectez laptopul am 100mb.Mi-ar trebui un amplificator de semnal și dacă da un link m-ar ajuta va rog. Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Iti trebuie un extender cel mai probabil. Si ce model de router ai?

| ziftode a răspuns:

Https://www.repeaterstore.com/......ifferences

si unele routere normale pot sa functioneze in modul asta
din pacate nu stiu cum sa caut dupa asa ceva
insa astea sunt dedicate pe treaba asta:
https://www.compari.ro/CategorySearch.php?st=wifi+extender
https://www.emag.ro/search/extender%20wifi

solutie mult mai ieftina e sa tragi un fir pana sus, si daca vrei neaparat laptop fara fir, sa ii pui un router in firul ala si sa il folosesti pe post de access point (adica sa nu faca routare), nici nu iti recomand un access point dedicat pentru ca sunt mai scumpe si se gasesc mai rar