| alincristianbobo a întrebat:

am o tableta Samsung Galaxy Tab 4 si nu imi mai merge Facebook-ul pe ea l-am sters si l-am descarcat din nou dar tot nu merge stiti cumva cauza? funda

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Cauze pot fi mai multe, problema e ce poti face...
1. Verifica data sa fie corect setata, conectarea se face pe protocol https si conteaza.
2. In setari la aplicatii selectezi aplicatia facebook si dai "Stergeti valorile standard" apoi "Goliti memoria cache" si in final "Stergeti datele".
3. Daca punctul 1 este ok si dupa ce ai facut tot ce scrie la punctul 2, Facebooktot nu merge, inseamna ca o alta aplicatie blocheaza accesul aplicatiei FB la retea. Poate fi chiar un virus, asa ca iti recomand o resetare la parametrii din fabrica si reinstalarea aplicatiilor pe care le folosesti.
La resetare se sterge tot de pe tableta, trebuie sa-ti salvezi pozele pe care nu le ai pe card.
Daca nici asa nu merge, intreaba pe pctablet.ro ce parere au ei.