| balu a întrebat:

am un pc mai vechi cu o placa de baza asus p5s800-vm.Si i-am facut un update. I-am pus un procesor Intel P4 3.6 GHz pentru ca pe placa de baza pot pune numai Intel P4 sau Intel Celeron. I-am pus o placa video ATi Radeon HD3450 de 512 RAM, Pixel Shared:4 care este pe AGP. I-am mai pus si 2 GB DDR1, 2 placute de cate 1 GB pentru ca nu am decat 2 sloturi si numai atat suporta. Pot aparea ceva probleme in urma acestui update? Mentionez ca am rulat pana acum jocuri ca PES 2010 sau COD ModernWarfare si se misca chiar bine. Dau funda pentru un raspuns bun

2 răspunsuri:
| ionutdj a răspuns:

Pai gandeste-te ca daca nu faceai un update corect si bun...(la cat e de fragila, avansata electronica ) nici nu ti se mai aprindea pc sau aprindea hai poate da.dar sai instalez windowsu NU puteai. odata ce eai pus windows si poti juca si jocuri gandeste-te ca biosu e stabil. daca unitatea nu-ti picaie (tauie la aprindere si nu se blocheaza sau nu-ti apar erori de la update) poti sta linistit. merge bine

| Anonimul122 a răspuns:

Nare nimic iti zic ama ceas placa debaza si i-am facut un upgrade de 3, 4 GHz la un dual core de 4, 6 Ghz si Ram il l-am pus de 4, 2 placute de cate 2, si o placa nVIDIA gt force de 220 de 1 gb, memoria ei, si merge si gta 4 la rezolutie maxima fara probleme, iti zic din propia experenta, nu-ti afecteaza nimic, funda