| HackBoy a întrebat:

Hey TPU!
Am un S3 Mini GT-I8190, si as vrea sa stiu daca merita sa il rutez...si se poate ruta ca sa aiba ios sau macar design de ios?
DAU FUNDA!
P.S. fara raspunsuri gen, pai sa stii ca iti poti lua de pe magazin play aplicatii pentru design de iPhone (nu vreau)

Răspuns Câştigător
| draand28 a răspuns:

Root-ul pe telefon android iti foloseste numai pentru a avea hackurile la jocuri sau pentru a modifica frecventa procesorului (desii in majoritatea cazurilor este deja setata la maxim). Desigur, daca ti se defecteaza telefonul si te duci cu el la garantie, o vei pierde. Dar daca scoti root-ul inainte sa mergi cu telefonul la garantie (ceea ce este cam imposibil daca telefonul este defect) nu vor observa ca ai avut vreodata asa ceva.

1 răspuns:
| JeJeleu a răspuns:

Roteaza-l... dar nu ai cum sa bagi IOS pe el.