| simina96 a întrebat:

astazi am patit pe contul de pe facebook sa primesc pe chat ceva link de la o prietena si ceva dupa aia in engleza am dat sa vad pe linkul respectiv si era ceva virus pe youtube cu numele meu videoul :l dupa aia am inchis si ma trezesc ca nu mai pot intra pe facebook si mai tarziu am fost confirmata de la mai multi ca au primit acelasi emailuri pe chat si se scriau aitomat la toata lista am sters contul prin intermediul unui prieten(mie imi tot aparea pe facebook ca contul mi-a fost spart si nu mai aveam nici meniu nici nimic) dar intrebarea mea este virusul care era numa pe facebook mai poate intra pe contul meu? am incercat sa-mi sterg antivirusul si sa-mi pun altu dar degeaba nu imi mai merge deloc straight face ce as putea sa fac sa curat virusul de acolo? sper ca am fost cat de cat inteleasa laughing)) dau funda :*:*:*

1 răspuns:
| Nedoritul a răspuns:

Cred ca te referi ca ți-a apărut un link si tu ai dat click pe el si contul tau a fost spart. De ce?, am văzut ceva pe YouTube care cineva pasa pe acel link si te ducea într-o pagina care seamănă cu facebook deși nu era si acolo era O chestie care te logai si imediat după ce ai completat tot si ai pus log, datele tale erau trimise către mailul acelei persoane unde ai văzut linkul. Sper ca te-am ajutat kiss*.