| anonim_4396 a întrebat:

ce sa aleg intre un laptop sau un calculator? da ti mi exemple de laptopuri pentru gaming intre 2000-2500. si dati-mi exemple si de calculator de 2000-2500 lei pentru gaming. totul sa fie la detalii medium spre high! dau fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| adreyashu a răspuns:

Amandoua variantele sunt bune
Nu mai suntem in vremurile in care un laptop e mai slab decat un pc
Poti schimba piese si la un laptop
Depinde de tine
Dupa mine cele mai bune firme sun Dell, Asus si Hp
uite aici un laptop care mie imi place si o sa faca fata la toate jocurile noi cam cel putin in urmatorii 3 ani:http://www.emag.ro/......D40KZBBBM/

si un pc bun:http://www.emag.ro/......DYHGRBBBM/

Chiar daca are Ubuntu(un sistem de operare) il poti sterge si instala windows daca nu-ti pace
Sper ca ti-am fost de folos
Te salut!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/......re-i7-870/
Iti mai iei o placa video buna si te-ai scos!
Laptopurile nu sunt pentru jocuri! Decat anumite model dedicate!
http://www.epasystems.ro/cum-sa-alegi-un-procesor-bun/

| lpavel a răspuns:

Un calculator este si va ramane mai bun in gaming! De ce? Pentru ca vei putea face upgrade oricand vei avea bani, pe cand un laptop cum il iei asa il vei avea mereu pana il schimbi de tot, partea buna e ca il poti lua cu tine peste tot, nu ocupa mult spatiu, are consum de curent mult mai putin. Astea-s avantajele unui laptop! In schimb pc-ul are performante mai mari, rezista mai bine la jocuri ca are racirea mai buna si cum am mai zis NU trebuie sa-l schimbi niciodata pentru ca vei schimba pe rand componentele din el si nu se va simti atat! Apoi in afara de asta un pc este si va ramane mereu mai ieftin decat un laptop! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| eduardo122 a răspuns:

Salut, dupa cum a zis ipavel este adevarat, mai bine iti faci tu un pc pe piese cum vrei tu decat sa iei unu stock, si te va tine o mult timp. Si in al 2-lea rand un pc cu aceiasi configuratie ca un laptop este mai ieftin pc-ul, adica poti sa-ti iei si laptop dar te duce mult mai mult, daca vrei sa ai schimbi vre o data o piesa mai bagi bani..etc Bafta

| Bitza98COD a răspuns:

Aceesi problema am avut si eu nu stiam ce sa fac si pana la urma mi-am luat un plystation4 care e mult mai ieftin si il tin in jur de 5-6 ani sa in pc de 2500 de lei schimbi la piese in continuu si daca vrei sa zicem ca vrei sa schimbi o placa video sau proccesorul va trebuii sa bagi minim 7-8 milioane daca vrei sa te joci ultimele jocuri aparute asa cu ps4 ma joc ce vreau timp de 6 ani e decizia ta cum vrei...