| alexthebest1888 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un laptop pana în 5000lei și nu știu ce marca sa aleg deoarece vreau un laptop de gaming cu procesor i7, ram 8gb, ecran de 15 sau mai mare, placa video de 2gb,hardul nu contează, și ce marca sa aleg? HP, Dell, Lenovo, Asus, Acer? Nu vreau Alienware ca nu am bani. Deci ce marca îmi recomandați dintre cele enumerate sau dacă nu dați-mi voi exemple de laptopuri bube de gaming după cerințele de mai sus... Dau funda și ii mulțumesc mult celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti recomand asta
http://www.emag.ro/......EVRCKBBBM/

Sau THE BEST asta, dar e putin mai scump si se merita fiecare banut pentru el

http://www.prostore.ro/......08815.html

7 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Lol.
si iti mai ramane bani uite aici niste laptopuri cu cele mai bune procesoare i7 si is si Alienware.
http://www.okazii.ro/......a121819866

uite aici unu perfect care ai cerut.
http://www.okazii.ro/......a124543950

sper ca merit funda pentru laptopul Alienware.

| relian a răspuns:

Daca vrei laptop in afara de Alienware atunci alege Samsung seria 7.Au aia niste laptopuri denu le gasesti la nici o alta firma.Eu am cautat la toate firmele si in afara de Alienware nici un alt laptop nu are procesor si video mai mare ca samsung.Seria 7 au 17 inchi displayul si este si full high definition este si touch screen si ce mai vrei tu.Cred ca unu cu i7 si undeva de top costa cam 1500$.Nu am verificat sa vad de au bagat si generatie a 4a de procesoare pe laptop.Asta ce zic eu avea video de 2 gb, ram de 16 gb i7 mi se pare al 2lea sau al 3lea din capul listei.Bine ce zic eu sint laptopuri in state, dar poti cumpara si online, doar sa dai o cautare pe samsung.com dar america si acolo vezi ce au.In sa cu banii aia iti cumperi Alienware si iti si mai ramaine.Ce este naspa la laptppul asta Alienware este ca nu stiu daca poate fi numit laptop.Eu cind l-am vazut acum pe ultimul aparut pai frate zici ca e desktop ce laptop.Deci dupa mine Alienware nu este laptop asta clar.Ca nu are monitor si are display aduce a laptop dar este de 9 ori mai gros ca un laptop normal.Deci in cazul asta mai bine imi iau All in one si ai terminat povestea. Daca iti cumperi un All in one iti dai seama cejocuri joci, pece ecran de 21 sau 27 inchi.Iti dai seama cum se vede pe un all in one? Eu am un astfel de calculator si sincer nu mai vreau sa aud de laptopuri sau de desktopuri clasice.Un all in one bun poti da comanda la Hp daca vrei de 27 inchi si cu procesor de desk pe el cu video de deskt si asa mai departe. Daca ai bani poti lua un Apple care si ala are 27 inchi si vede beton si nu mai zic cum functioneaza.Stai ca ma uit laapple sa vaz cit costa laei un all in one.OZN-eu ce mai asta de la apple.Vad ca au pus si ei USB3.0 pentru ca ei nu aveau USB deloc, aveau o alta conectie dea lor.Asta dac calculator si costa cred ca 2500$ cu i7-3,4gb quad core, poti pune rami pina la 32 Gb si video DDR5 de 2g-GTX 680MX, Hard la alegere si vad ca merge si cu flash DE 768 gb.Frumos dar nu dau atitia bani pe un calculator.Deci daca esti curios cauti la ei la apple.comdar peamerica si dai comanda si primesti OZn-ul.Bafta.

| SpecialistIT a răspuns:

De departe cel mai bun laptop de gaming este: http://www.mediadot.ro/......dos-negru/

Nu se compara cu absolut nimic altceva iti poti lua in acesti bani.
Totusi, vorbim de Asus ROG (Republic of Gaming).

Bafta!

| charleslouboutin a răspuns:

Nu vad de ce ti-ai lua laptop de gaming dar fie. Alege Apple, instalezi windows astfel incat sa ai jocuri si ai si un sistem destul de stabil pentru restul activitatilor.

Răspuns utilizator avertizat
| John1973 a răspuns:

Uite un laptop bun http://bit.ly/1C6mnbK

| Shi_Atat_Alex_1994 a răspuns:

Decat sa iti iei un laptop scump mai bine iti iei un desktop cu performante duble uite configurarea mea:http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/713686/.