| Raull7 a întrebat:

de ce atunci când vreau să-mi fac un ID de mess trebuie să pun ţi număr de telefon? nu este vreun site unde pot să-mi fac fara nr de telefon? mulţumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Ai incercat fara sa introduci numarul de telefon?

| Raull7 explică (pentru mdaria):

Da si scrie ca aceasta informatie este obligatorie.

| Kriss96 a răspuns:

Unde scrie ca esti obligat sa-ti dai numarul de telefon? Am trei id-uri de yahoo, unul facut destul de recent, si nu mi-am dat niciun numar de telefon. Nu e un camp obligatoriu. Nu trece nimic. Lasa spatiul asa cum e si treci la urmatoarea cerinta din "formular". Nu stiu exact pentru ce le trebuie numarul de telefon. Este si periculos sa furnizezi o astfel de informatie.

| Raull7 explică (pentru Kriss96):

Dar daca las campul necompletat zice ca numarul de telefon nu este valid (chiar daca nu am scris nimic)

| Ichnat a răspuns:

Iti cere numarul de telefon, pentru cazul in care iti uiti parola si nu mai stii intrebarile de securitate, trimite un sms pe telefon siiiii gata. happy

Si nu exista un site unde sa-ti faci cont pe yahoo fara numar de telefon... straight face

| Raull7 explică (pentru Ichnat):

Dar am pus numarul de telefon si nu am primit nici un sms straight face

| Ichnat a răspuns (pentru Raull7):

Asteapta, serverul este "made in China"winking

Si daca nu vine mai incearca o data sa faci cont sau vezi daca ai un buton pentru retrimiterea mesajului happy

| Raull7 explică (pentru Ichnat):

Am incercat deja de foarte multe ori straight face

| Ichnat a răspuns (pentru Raull7):

Asteapta, fi optimist! happy

| Raull7 explică (pentru Ichnat):

Dar nu se pot pune taxe pentru trimiterea acestiu sms?

| Ichnat a răspuns (pentru Raull7):

Nu...

| vinusipaharu a răspuns:

Pe yahoo iti trebuie numarul 100%, poti sa iti faci IDa de skype, nu ai nevoie de numar.