| sorinikfrumy a întrebat:

De curand, mi-am cumparat un mini laptop si nu stiu daca are sau nu hard disk. Daca are va rog frumos, sa imi spuneti unde se afla, fiindca as vrea sa urmaresc flime de pe DVD si nu pot! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Hard Disk au toate. Nu spui ce model este, dar mini laptop-urile in general nu au unitate optica, deci nu poti sa vezi filme de pe DVD decat daca iti cumperi o unitate optica externa.
Poti sa vezi filme de pe stick.

1 răspuns:
| MultiCore a răspuns:

Probabil că te referi la Hard Drive, Hard Disk este componenta internă a PC-ului care stochează date. Hard Drive permite introducerea de DVD-uri în PC. Dacă ai putea să îmi dai numele Laptop-ului te voi lămuri imediat!