| Doz_Florin_1998 a întrebat:

Hey TPU dupa ce fac un notepad html il salvez "index.html"
si cand intru in el URL-ul (Adica linkul de sus) mi-l da asa::

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Owner/Desktop/inde x.html

Cum pot face sa-l schimb adica "www.html-index.ro"

Funda! va rog rapidd! 1

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ce iti trebuie, vrei sa dai mai departe acel link?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| K0sti a răspuns:

Pai cum ai vrea sa ti-l faca daca e la tine pe calculator? laughing

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci ceva gen:
www.html-index.ro

Trebuie sa ai un Servar sa sa hostezi pagina ca sa fie vazuta de toata lumea.

2 Cand deschizi prin C:... (tu ai salvat notepad in fisier html).
Si se deschizi fisierul in format Html (cu un Browser).
Si iti arata ce ai facut.

PS:Nu poti face tu un link doar cu un notepad?

| SilverF8ith a răspuns:

Buna Florin,
Intai de toate trebuie sa intelegi ca link-ul este asa pentru ca acolo se afla fisierul salvat de tine (la tine pe calculator). Daca doresti sa ai terminatia www.....ro trebuie sa pui fisierul tau pe internet (host/server) si atunci fisierul tau va putea fi accesat cu www...
Daca nu acesta era raspunsul pe care il cautai, te rog ofera mai multe detalii!
Bafta