| calinescustefan16 a întrebat:

mi-am cumparat o tableta de la flanco fara garantie modelul: SERIOUX-S716TAB am lasat-o 4 ore la incarcat si bateria se descarca foarte repede daca ma uit la un film imi ia jumate din baterie si acum am lasat-o 12 ore la incarcat si tot nu merge baeria ce sa fac funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exagera cu 12-14 ore sa nu faci asa ceva, ti se poate arde toata tableta!
Du-te te unde ai luat-o si zile ca e ceva neinregula!
Oricum daca zic ca e in regula cel mai bine e sa te duci la un specialist IT si sa iti schimbe bateria!
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?:*

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Du-te si intreaba ma magazinul de unde ai luat-o poate e ceva in neregula cu bateria si ti-o schimba.Iti zic ei la cat trebuie sa o incarci nu exagera cu 14 ore ca nu stii daca e bine sa o lasi atat.

| ElektroBoom a răspuns:

Scade luminozitatea la ecran si foloseste-o doar cand ai nevoie de ea.

| Ovidutzuboss a răspuns:

Laso 14 ore.