| recort a întrebat:

Nu stiti careva cum as putea sa schimb denumirea routerului? Acuma se numeste RomTElecom-750-e... nu stiti cum as putea sa-i schimb denumirea sa fie, gen " Acasa".

Răspuns Câştigător
| FreeLife a răspuns:

Ar trebuii sa ai un manual de utilizare.Acolo ar trebui sa gasesti un IP specific ruterului de genu... 192.168.0.0 sau eu stiu ce... depinde de router, odata gasit IP-ul si intrat pe el ar trebui sa ai setarile si denumirea/statusul routerului. de acolo poti schimba si redenumii orice.
Nb :*