| JeffRider93 a întrebat:

Hey,TPU.Pe ce taste trebuie sa apas ca sa fac o imagine cu ecranul pc-ului? :]

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

Hei. La mine stiu sigur ca nu merge cu "prt sc", la fel ca la majoritatea. Nu stiu daca o sa te ajute raspunsul meu, dar merita sa incerc sa te ajut. Descarca Photo Scape. E gratis si il gasesc foarte usor. Dupa ce il descarci intri in "Screen Capture" apoi alegi intre "Capture Full Screen", "Capture Window", "Capture Region", sau "Repeat last capture". Bafta.

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Printscreent, e langa F12, si apoi deschizi un photshop sau paint, ce ai tu, si dai paste. ASta e tot

| abcde12345 a răspuns:

Deasupra sagetilor e un buton " PrtSc" apesi pe el, te duci in paint si apesi ctrl+v. Voila

| JIJ a răspuns:

Deasupra tastei Insert este tasta

| ELEMENT3110 a răspuns:

F2 Si ia-o de unde s-a salvat.

| stefano200 a răspuns:

Apesi pe Prt Sc SysRq care este deasupra +. Dupa dai pe paint si apesi ctrl+v. Funda? pls am nev.

| Topu94 a răspuns:

"print screen" e un buton de obicei dupa F12