| Ioana6000 a întrebat:

Hey TPU!
Stiti cumva cum pot pune s (sarpe), i (inoptat) si altele, fara a avea calculatorul setat in romana?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Ai un site specializat in asa ceva : http://www.diacritice.com/

4 răspunsuri:
| RobGronkowski a răspuns:

Nici calculatorul meu nu este setat in limba Romana ci in Italiana.Dar eu am tastatura cu diacritice.Deci poti sa cauti si tu o tastatura ca asta.

| ioana23feb a răspuns:

Poti gasi in programul Microsoft Word si sa selectezi de acolo dar totusi nu poti sa faci ca tot calculator sa il ai in lomba romana.

| Ioana6000 explică:

Va multumesc tuturor!

| Ciubotaru_Stefan_1998 a răspuns:

Cauta alfabetul roman pe net si dupa copiaza s si i si paste unde vrei tu....sau insereaza cu symbol in Microsoft word...