| Delay a întrebat:

Hey TPU,sunt cam nou aici si nu prea stiu multe xD.
Totusi imi puteti spune daca imi iau un sistem desktop de exemplu fara sistem de operare, si vreau sa mi-l instalez eu cum fac? A mai instalat windows 7 si xp dar din moment ce nu are sistem de operare acesta de va deschide? Stiu ca este o intrebare cam aiurea dar pls answerbig grin
O zi buna.

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Nu e nici un windows, isi da restart cand ajunge sa incarce sistemul de operare, dar asta ti-am zis-o asa ca intelegi mai bine.

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Nici nu e nevoie, poti sa inveti pe parcurs totul.

E exact acelasi lucru doar ca n-are windows, poti s-o iei asa:
E un windows care e prea praf ca sa porneasca, asa ca bagi altu cu un CD bootabil.

| Delay explică (pentru Anonymus314):

Deci sa inteleg ca totusi se deschide si fara windows sau are un windows cam praf si de asta spune fara sistem de operare? xD

| Anonymus314 a răspuns (pentru Delay):

Nu e nici un windows, isi da restart cand ajunge sa incarce sistemul de operare, dar asta ti-am zis-o asa ca intelegi mai bine.

| MrHeadshot a răspuns:

Iti recomand sa cumperi un CD original cu Windows 7 sau Windows XP, pentru a nu incuraja pirateria, deschizi PC, bagi CD-ul in unitate, si cand iti scrie "Press a key to boot from CD/DVD-Rom" apesi o tasta la intamplare si iti va incarca fisierele pentru instalare! Bafta!

| Delay explică:

Acesta se* va deschide