| Oprisan_Narcis_1997 a întrebat:

sunt de doua zile in Italia si mi sa activat romingul singur si acum vreau sal inchid cum fac? funda. urgent

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la *100# (orice retea) si cauta in meniu roaming-ul. De acolo il dezactivezi.

| HarukaAnase a răspuns:

Suna la relatii cu clientii sau *100# depinde si de retea,,,

| 57R35 a răspuns:

Roamingul, mai nou toate retelele de telefonie ti-l activeaza automat, daca nu vrei sa fii taxat, sfatul medicului tongue nu folosi telefonul... In special pentru traficul de date (internet) te taxeaza cat nu face. O zi buna iti doresc! P.S. Funda? big grin

| Oprisan_Narcis_1997 explică (pentru 57R35):

Vreau sal inchid ca sa nu ma sune nimeni sau sa nu primesc mesaje doar s-al folosesc pe post de mp3

| 57R35 a răspuns (pentru Oprisan_Narcis_1997):

Poti sa ii scoti cartela sim si sa il repornesti (ai grija totusi unde o pui sa nu uiti de ea). Sau poti sa lasi cartela in el, sa tii telefonul pe post de telefon cu conditia sa nu raspunzi apelurilor poti primi mesaje (pentru asta nu esti taxat) pe langa toate astea roamingul este un serviciu gratuit!