| TCosmin a întrebat:

Trebuie sa sterg de urgenta si definitiv un cont facebook. Contul a fost creat azi sper sa nu fie probleme. Cum sa il sterg definitiv?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Urgent-urgent nu se poate.
Poti scoate pozele, si ce informatii mai vrei sa nu se afle, iar apoi, din Setari Cont, poti solicita stergerea contului.
Aceasta va fi facuta in maxim 14 zile.

6 răspunsuri:
| TCosmin explică (pentru MrAnderson):

Am facut solicitarea si as avea nevoie de un cont nou pe acelasi mail pentru ca nu am altul si nu ma lasa. Ce am putut sa mai fac este sa schimb si numele de cont pentru a nu putea fi gasit in lista. Chiar e nevoie de 2 saptamani?

| MrAnderson a răspuns (pentru TCosmin):

Ideea e ca maxim doua saptamani.
In general te rezolva intr-o zi, maxim doua. happy

| TCosmin explică (pentru MrAnderson):

Dupa ce va fi sters pot sa creez un cont nou pe acelasi mail?

| MrAnderson a răspuns (pentru TCosmin):

E, uite asta n-o mai stiu.
Dar din cate am vazut pe alte site-uri, putin probabil.

| TCosmin explică (pentru MrAnderson):

Ok.Mersi pentru raspunsuri.

| TheAce a răspuns:

Nu poti sterge un cont definitiv. Poti insa sa il blochezi si sa nu-l mai reactivezi ulterior. Din settings ''deactivate my account''. Cata vreme nu vei reintra pe adresa de mail aferenta contului, acesta va ramane ''sters'' (de fapt blocat).