| Nana30 a întrebat:

Cum fac sa-mi sterg contul de facebook definitiv? Se poate?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Imi pare rau dar nu il poti sterge, il poti dezactiva. Ca sa il dezactivezi trebuie sa astepti 14 zile, apoi sa nu mai intri deloc pe acel cont, in caz contrar va fi reactivat. Deci daca nu mai vrei sa ai acea pagina o poti dezactiva iar apoi sa nu mai intri pe ea. Iti poti face alta pagina daca vrei iar cea veche va ramane dezactivata. Stiu ca nu e tocmai ce voiai tu dar daca iti dezactivezi contul nu va mai aparea in bara de search, va fi ca si cum acel cont nu mai exista. Funda? big grin

| Nana30 explică (pentru William):

Asta stiu.Dar ca sa imi fac unul nou trebuie sa-mi creez si un nou i-mail? sau pot sa-mi fac un nou cont de pe acelasi i-mail?

| William a răspuns (pentru Nana30):

Nu poti sa intregistrezi doua conturi pe aceeasi adresa de e-mail, zice ca adresa este deja folosita si trebuie sa alegi alta. Totusi nu este greu sa iti faci alta adresa de e-mail :D. https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10151546387857901

| Nana30 explică (pentru William):

Pai daca eu imi dezactivez contul de facebook dupa e-mailul acela, asta inseamna ca e-mailul nu mai este folosit... daca acel cont nu mai exista

| William a răspuns (pentru Nana30):

Daca dezactivezi contul nu inseamna ca il stergi, toate pozele si toti prietenii raman (in caz ca o sa vrei sa revii la vechiul cont) deci ramane si adresa de e-mail. E ca si cum l-ai opri, dar poti sa il pornesti iar daca vrei.

| Nana30 explică (pentru William):

Pai ai spus ''Ca sa il dezactivezi trebuie sa astepti 14 zile, apoi sa nu mai intri deloc pe acel cont, in caz contrar va fi reactivat.''?

| andrei1237 a răspuns:

Da,se poate dand la Securitate, sectiunea "Stergere cont".

| laatinenu a răspuns:

Nu stiu sad